Bagaimana untuk mengambil Suprastin: sebelum makan atau selepas?

Kaedah penggunaan dan masa mengambil ubat bergantung kepada kumpulan farmakologi produk dan sifatnya. Sesetengah ubat harus diminum sejam sebelum makan, sesetengah selepas makan. Dalam artikel ini kita akan cuba mencari cara untuk mengambil Suprastin: sebelum makan atau selepas.

Suprastin: sifat farmakologi

Suprastin adalah ubat antihistamin bagi generasi pertama. Ia mempunyai kesan antiemetik, antispasmodik, blok reseptor cholinergik periferal. Ubat ini berkesan untuk alahan, kejutan anaphylactic, edema lemak subkutan, edema laring. Parameter farmakokinetik bergantung pada bentuk dos.

Tablet suprastin diambil secara lisan. Makan tidak menjejaskan penyerapan dadah. Adalah disyorkan untuk minum Suprastin selepas makan atau semasa, kerana penyerapan nutrien serentak dari makanan meningkatkan penyerapan bahan farmaseaktif aktif di saluran pencernaan yang lebih rendah. Masa permulaan kesan dicapai lebih cepat daripada ketika mengambil ubat sebelum makan.

Setiap tablet mengandungi 25 mg bahan kimia chloropyramine, dalam setiap ml penyelesaian untuk suntikan 20 mg bahan aktif.

Pelbagai indikasi dan kontraindikasi

Petunjuk utama untuk penggunaan Suprastin:

  • Ruam kulit alergi, dermatitis alah.
  • Gatal dan excoriation.
  • Rhinitis yang disebabkan oleh alergen.
  • Reaksi alergi sebagai tindak balas kepada pengenalan serum.
  • Penyakit dermatologi sifat radang imun.
  • Alahan terhadap dadah, makanan, gigitan serangga.
  • Edema angioedema.

Suprastin dikontraindikasikan dalam keadaan seperti:

  • Intoleransi individu terhadap komponen dadah.
  • Asma bronkial dengan serangan kerap, halangan bronkus yang teruk.
  • Tempoh kehamilan dan menyusu.
  • Kekurangan beberapa enzim pencernaan.

Reaksi buruk

Keterukan kesan sampingan tidak bergantung kepada sama ada Suprastin diambil sebelum makan, semasa makan atau selepas itu.

Reaksi buruk selepas menggunakan ubat:

  • Di bahagian sistem peredaran darah - penurunan paras sel darah putih, granulosit, eritrosit, hemoglobin;
  • Di bahagian sistem saraf - mengantuk siang hari, penurunan prestasi, bulatan gelap sebelum mata, pening sistemik, gegaran anggota badan, sakit kepala pelbagai penyetempatan dan keterukan, gangguan mental;
  • Di bahagian penganalisis visual - mengurangkan ketajaman dan kejelasan pandangan, meningkatkan tekanan di dalam bilik mata;
  • Dari jantung dan saluran darah - hipotensi, peningkatan kadar jantung, gangguan irama jantung;
  • Di bahagian sistem pencernaan - gangguan pencernaan berfungsi tanpa patologi organik, kekeringan kerap longgar, sakit perut, mereda selepas najis, sembelit, kehilangan selera makan, muntah;
  • Di bahagian sistem muskuloskeletal - rasa sakit pada otot, kelemahan otot;
  • Di bahagian sistem kencing - gangguan dysurik, keperluan menggunakan kateter pundi kencing untuk mengosongkan pundi kencing.

Kaedah Permohonan Dewasa

Dewasa minum 1 tablet tiga kali sehari dengan makanan dan basuh dengan jumlah air yang diperlukan. Dos maksimum sehari adalah 100 mg. Tidak dianjurkan untuk mengambil Suprastin sebelum makan, kerana sejumlah besar jus gastrik boleh meneutralkan semua kesan ubat antihistamin. Suntikan suprastinin dilakukan dalam keadaan kecemasan. Dos yang disyorkan adalah sehingga 2 ml intramuskular. Untuk mencapai hasil maksimum dari rawatan, anda mesti mengikuti arahan rasmi.

Peraturan permohonan untuk kanak-kanak

Kanak-kanak berumur 3 hingga 6 tahun diberikan setengah tablet dua kali sehari dengan makanan atau segera selepas makan. Kanak-kanak yang lebih tua boleh mengambil separuh pil tiga kali sehari. Suprastin selepas makan kanak-kanak perlu diambil tidak lebih daripada setengah jam. Untuk mencapai kesan yang cepat dalam situasi kecemasan, kanak-kanak tahun pertama kehidupan berstramuscularly disuntik dengan ampoule seperempat penyelesaian Suprastin. Kanak-kanak dari tahun ke 6 tahun - separuh daripada ampul. Kanak-kanak yang lebih tua - ampul keseluruhan.

Kesimpulannya

Sebelum makan, ambil Suprastin tidak praktikal. Pengambilan makanan memberi kesan positif kepada penyerapan dadah dalam tiub usus. Antihistamin, kesan anti-reaksi lebih cepat jika pil diambil secara langsung semasa sarapan, makan tengahari atau makan malam. Peraturan ini tidak terpakai kepada bentuk suntikan untuk suntikan. Intramuscular Suprastin menyediakan bioavailabiliti 100% sebelum dan selepas makan.

Sumber:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/suprastin__789
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=a90310f8-1e55-491e-8e09-4a0ff15be728t=

Menemui pepijat? Pilihnya dan tekan Ctrl + Enter

Bagaimana untuk mengambil suprastin

Suprastin

Bagaimana cara suprastin berfungsi?

Dalam kes apa yang ditetapkan atau digunakan suprastin?

Apa yang berlaku apabila Suprastin ditelan?

Dosis dan pentadbiran suprastin

Kesan sampingan suprastin

Contraindications for suprastin

Reskrin penerimaan semasa kehamilan dan penyusuan

Apakah tanda-tanda dan rawatan yang berlebihan daripada Suprastin?

Suprastin dan ubat lain

Pendapat ahli lembaga perubatan Polismed

Apa yang lebih baik - Suprastin atau analog?

Saya banyak mendengar bahawa Suprastin bukan agen anti alergi yang terbaik sekarang, kerana terdapat banyak analog lain. Beritahu saya - apa yang lebih baik Tavegil atau Suprastin, atau Tsetrin, sebagai contoh? Saya merancang untuk memberi kanak-kanak ubat itu selepas vaksinasi, kerana dia mungkin mempunyai reaksi hipersensitif.

Apa yang lebih baik Tavegil atau Suprastin - bergantung kepada tujuan yang mana ubat itu ditetapkan, tetapi dalam komposisi mereka adalah sama dan mempunyai kesan yang sama apabila diambil secara lisan. Berhubung dengan Tsetrin, perlu diperhatikan bahawa ia dihasilkan dalam bentuk khas kanak-kanak - sirap, lebih berkesan dalam jenis alergi kulit, ia mempunyai kesan sampingan yang kurang ketara berbanding dengan Suprastin. Tetapi yang terakhir masih menjadi ubat anti-alergi yang lebih kuat.

Zyrtec adalah sama dengan Tsetrinu - ia adalah Suprastin generik dan mempunyai kesan yang serupa dengannya.

Dalam sepasang Diazolin atau Suprastin: yang lebih baik, ia adalah bernilai menunjukkan bahawa ini adalah dua ubat generasi pertama. Tetapi Diazolin mempunyai aktiviti anti-gergasi yang kurang jelas dan kesan yang menenangkan.

Jika kita membandingkan Suprastin dan Zodak, yang kedua adalah dadah anti-gergasi generasi kedua dan mempunyai kesan yang berpanjangan. Tidak seperti Suprastin, ia tidak menyebabkan rasa mengantuk.

Loratadin berbeza dengan Suprastin kerana ia tidak berinteraksi dengan ubat-ubatan lain, ia tidak mempunyai kesan sedatif dan kesan toksik pada jantung. Claritin adalah Loratadine yang sama.

Mana-mana ubat di atas yang harus diberikan kepada kanak-kanak selepas vaksinasi dengan DTP atau Mantu semata-mata oleh doktor, selepas memeriksa anak.

Cara minum Suprastin?

Saya mengalami ruam di badan saya selepas makan mandarin. Beritahu saya, berapa hari untuk mengambil orang dewasa Suprastin dalam kes ini? Bilakah mengambilnya - pada waktu pagi atau petang? Dan bilakah masa terbaik untuk diminum - sebelum atau selepas makan?

Dos ubat ini bergantung kepada umur, berat badan dan ketinggian anda. Biasanya, 1 tablet tiga kali sehari (pada dos 25 mg) cukup untuk alahan makanan, seperti dalam kes anda.

Berkenaan dengan berapa banyak minum Suprastin dengan alergi, kursus rawatan yang anda perlukan dan berapa banyak ruam akan lulus - hanya doktor anda boleh menjawab, menilai keadaan klinikal semasa.

Bolehkah saya memberikan dadah kepada kanak-kanak?

Anak perempuan saya berumur 2 tahun. Alergi diberikan kepada Suprastin untuk alergi terhadap kanak-kanak, kerana kami telah menemui reaksi alergik pada rambut poplar. Di farmasi, saya tidak menemui satu bentuk khas dadah ini. Beritahu saya bagaimana untuk mengambil ubat untuk kanak-kanak dan berapakah usia yang dibenarkan?

Ya, sesungguhnya, Suprastin hanya boleh dibeli dalam bentuk tablet dan penyelesaian, terutama untuk kanak-kanak yang tidak dihasilkan. Sehingga 3 tahun, ia tidak ditetapkan dalam bentuk tablet, dan juga ubat tidak ditetapkan dalam sebarang bentuk untuk bayi baru lahir. Dos untuk kanak-kanak sehingga 6 tahun - 1 tab. dalam masa 24 jam untuk 2 dos. Pil preskripsi untuk kanak-kanak berumur kurang daripada 3 tahun harus dilakukan secara eksklusif oleh seorang doktor. Dalam kes ini, dos harian ditentukan secara individu, bergantung kepada berat anak (maksimum 2 mg / kg). Suprastin juga boleh digunakan pada kanak-kanak dengan cacar air.

Adakah terdapat sebarang kontraindikasi untuk menggunakan suprastin mengandung atau menyusu?

Saya seorang ibu yang menyusu, tetapi sering mengalami alahan. Sebelum kehamilan, saya minum Suprastin, kerana ubat lain tidak membantu saya. Beritahu saya sama ada anda boleh minum ibu penjagaan perubatan?

Memandangkan fakta bahawa tidak ada penyelidikan yang mencukupi mengenai penggunaan Suprastin semasa kehamilan, dilarang menggunakannya sepanjang tempoh kehidupan wanita ini. Juga, jangan menetapkan ubat dan penyusuan. Ini dibenarkan oleh kenyataan bahawa ubat itu memasuki badan kanak-kanak melalui susu ibu dan juga mempunyai kesan ke atasnya.

Apakah kesan sampingan dari Suprastin?

Saya dikreditkan dengan Suprastin untuk konjungtivitis alahan. Saya bekerja sebagai pemandu trem, jadi saya ingin tahu - ubat ini mungkin dalam kes saya? Adakah ia menyebabkan mengantuk atau kesan sampingan yang lain?

Ya, Suprastin menyebabkan rasa mengantuk, jadi dalam kes anda adalah patut menggantikan dadah dengan analog lain, atau untuk masa rawatan, jangan memandu kenderaan. Sangat jarang, ubat ini juga boleh menyebabkan muntah, mulut kering.

Apakah ubat itu?

Saya telah ditetapkan Suprastin dalam rawatan asma bronkial. Saya ingin tahu apa ubat ini, adakah ia mempunyai keunikan dalam kesesuaian dengan ubat lain? Adakah Suprastin berbeza dari pengeluar dan negara yang berbeza?

Dalam kes anda, lebih baik mengambil tablet Suprastin, kerana penyelesaiannya biasanya digunakan dalam kes kecemasan tindak balas alahan. Mengenai keserasian: Suprastin, sambil mengambilnya dengan pil tidur, meningkatkan kesannya, jadi dos sedatif harus dikurangkan. Pengeluar yang berbeza - ini adalah harga yang berbeza daripada ubat.

Apa ubat membantu?

Beritahu saya, adakah benar bahawa Suprastin bukan hanya ubat terhadap alahan, tetapi pil tidur yang sangat baik dan juga ubat untuk jerawat di muka?

Arahan kepada Suprastin menunjukkan bahawa ia membantu dengan alahan pelbagai asal dan inilah tujuan langsungnya. Ini bukan penenang, mengantuk adalah kesan sampingannya. Dalam kes patologi kulit, ubat yang ditetapkan dalam kes ruam ubat, untuk urtikaria pada orang dewasa, ekzema dan dermatitis. Sama ada ubat terhadap jerawat membantu adalah fakta yang tidak terbukti dan kemungkinan besar penggunaannya dalam perubatan alternatif tradisional.

Suprastin dari alergi - arahan untuk digunakan

Suprastin adalah antihistamin generasi 1 dan digunakan sebagai antiallergik untuk kegunaan sistemik. Sebelum digunakan, anda mesti membaca arahan secara terperinci!

Mekanisme tindakan

Chloropyramine - Bahan aktif Suprastin, adalah penghalang reseptor H1-histamin yang bertanggungjawab terhadap perkembangan reaksi alergi.

Sekali dalam tubuh manusia, alergen dengan penyertaan antibodi membentuk kompleks imun, yang mengatasi sel khusus - basofil.

Selanjutnya terdapat pecah basofil dan pembebasan perantara keradangan, yang utama adalah histamin. Bengkak, kemerahan, demam setempat, sakit dan gangguan fungsi diperhatikan di tapak alergen.

Menyekat kepekaan terhadap histamin, Suprastin menghalang semua kesannya dan menghalang perkembangan reaksi alergi.

Farmakokinetik

Apabila diambil secara lisan, Suprastin diserap sepenuhnya dari saluran pencernaan.

Kesannya dicapai dalam masa 15-30 minit dan mencapai 8 jam.

Kepekatan maksimum dalam plasma darah diperhatikan dalam 1-2 jam pertama.

Didistribusikan dengan baik di seluruh badan.

Ditetabolisme oleh hati, diekskresikan dalam bentuk metabolit dalam air kencing.

Borang pelepasan

  • 25 mg tablet, №20;
  • penyelesaian d. / suntikan 20 mg, 1 ml ampoule, №5

Foto: Dua bentuk pelepasan

Faedah

  • prestasi tinggi yang terbukti;
  • kesan terapeutik yang cepat dan ketara;
  • bioavailabiliti tinggi, tanpa mengira kaedah permohonan;
  • kemungkinan penggunaan dalam penyediaan penjagaan kecemasan kerana kehadiran borang suntikan;
  • tidak berlebihan dengan penggunaan yang berpanjangan, kerana ia tidak terkumpul di dalam badan;
  • kemungkinan penggunaan pada bayi berumur 1 bulan;
  • pengelolaan kesan klinikal, kemungkinan menggabungkan antihistamin dengan jangka panjang untuk pemanjangan;
  • kemungkinan penggunaan untuk rawatan rhinitis bukan alergi disebabkan oleh tindakan antikolinergik, yang ditunjukkan oleh penurunan bersin, rhinorrhea, bengkak dan kesesakan hidung;
  • kesan anestetik tempatan;
  • kesan antiemetik dan anti-pam;
  • kesan antipruritik, sedatif dan hipnosis, terutamanya yang penting dalam dermatitis alergi dan dermatosis prurit yang lain;
  • jangka pendek kesan sampingan yang mungkin disebabkan oleh pengumpulan yang rendah dalam badan;
  • Kekurangan kesan kardiotoksik seperti pada antihistamin generasi kedua;
  • kualiti asing asal semua komponen dadah;
  • kos rendah

Cara minum Suprastin dengan alahan

Pil alahan Suprastin perlu diambil dengan makanan dan minum banyak cecair.

Berapa banyak minum

Suprastin perlu minum 1 tablet 3 - 4 kali sehari.

Dos harian maksima ialah 100 mg (4 tablet).

Anda perlu minum 5-7 hari, tetapi rawatan dianggap lengkap selepas kehilangan gejala alergi.

Apabila kesan sampingan ubat perlu dibatalkan.

Bagaimana untuk menetapkan suntikan

Ampoules Suprastin untuk alahan disuntik intramuscularly, dos harian untuk orang dewasa 1-2 keping.

Untuk alahan akut dan teruk atau kejutan anaphylactic, suntikan intravena disyorkan, diikuti oleh suntikan intramuskular atau pil.

Apa yang lebih baik - tembakan atau pil

Pilihan antara bentuk pelepasan bergantung kepada banyak faktor:

  • keterukan dan kadar perkembangan reaksi alahan;
  • umur;
  • berat badan pesakit.

Sekiranya tiada kecemasan, adalah lebih baik bagi orang dewasa untuk mengambil pil.

Ampoules hanya digunakan untuk manifestasi alahan yang teruk, tidak mungkin untuk mengambil pil secara lisan (contohnya, kehilangan kesedaran), atau pada kanak-kanak kecil kerana kemudahan dos mengikut berat badan, tidak seperti tablet.

  • rinitis alergi;
  • konjungtivitis;
  • urtikaria;
  • hubungi dermatitis;
  • reaksi alahan terhadap makanan, ubat, gigitan serangga, sinaran ultraviolet;
  • gatal;
  • sebagai sebahagian daripada terapi gabungan untuk reaksi anaphylactic sistemik dan angioedema.

Contraindications

  • intoleransi individu terhadap komponen yang membentuk;
  • pelepasan asma bronkial;
  • glaukoma penutupan sudut;
  • ulser perut;
  • infark miokard akut;
  • arrhythmia;
  • mengambil kumpulan antidepresan tertentu;
  • ischuria, hiperplasia prostat;
  • hipersensitiviti kepada derivatif etilenediamine lain.

Berlebihan

Ubat ini boleh diterima dengan baik dan dalam dos yang disyorkan tidak menyebabkan berlebihan, walaupun dengan rawatan jangka panjang.

Gejala-gejala overdosis mungkin dengan lebihan yang disengajakan atau tidak sengaja dari dos yang disyorkan.

  • halusinasi;
  • gangguan kesedaran;
  • kebimbangan tidak munasabah, bergantian dengan perencatan;
  • koordinasi terjejas dan pergerakan motor, dengan perkembangan athetosis dan sawan.

Pada kanak-kanak kecil berlaku:

  1. pengujaan sistem saraf pusat;
  2. mulut kering muncul;
  3. Pelaporan murid berlaku;
  4. hiperemia muka dan badan;
  5. takikardia bermula, gangguan kencing, demam; dalam kes-kes yang teruk boleh menjadi koma.

Dalam 12 jam pertama selepas pentadbiran lisan dadah, anda mesti:

  1. Terapi detoksifikasi: lavage gastrik, penggunaan penyerap;
  2. terapi gejala tekanan darah rendah dan pernafasan;
  3. resusitasi jika perlu.

Tiada penawar yang spesifik.

Adakah kesan sedatif

Suprastin mempunyai kesan sedatif dan hipnosis. Melambatkan aktiviti sistem saraf, mengurangkan reaksi dan kepekatan.

Apa yang anda perlu ketahui apabila membeli mata jatuh dari alahan untuk kanak-kanak sehingga setahun? Jawapannya ada di sini.

Penting untuk mengetahui

  • bentuk ubat kanak-kanak itu tidak hadir, ampul ditetapkan untuk kanak-kanak dari 1 bulan, tablet dibenarkan dari 3 tahun
  • tidak boleh diambil semasa kehamilan dan penyusuan;
  • alkohol meningkatkan kesan sampingan yang mungkin;
  • disebabkan oleh kesan sedatif, ubat ini dikontraindikasikan pada pemandu dan orang yang pekerjaannya memerlukan kepekatan yang tinggi pada masa awal terapi. Dengan rawatan lanjut, selepas berunding dengan doktor, dos ubat dan tempoh rawatan dipilih secara individu;
  • ubat tidak boleh diambil untuk penyakit gastrousus, glaukoma, adenoma dan serangan asma;
  • apabila digabungkan dengan ubat-ubatan yang mempunyai kesan toksik pada alat pendengaran, Suprastin boleh menutup tanda-tanda pertama akibat penyingkiran edema;
  • dalam penyakit hati atau buah pinggang, mungkin perlu menyesuaikan dos;
  • tablet mengandungi laktosa, oleh itu tidak digalakkan untuk pesakit yang kekurangan laktase atau galaktosemia;

Ciri-ciri penggunaan pada kanak-kanak

  • 1-12 bulan: ¼ ampul (0.25 ml);
  • 1 tahun - 6 tahun: ½ ampul (0.5 ml);
  • 6-14 tahun: ½ - 1 ampul (0.5-1 ml).

Dos harian maksimum untuk kanak-kanak tidak melebihi 2 mg / kg berat badan.

Preskripsi untuk wanita hamil

Suprastin tidak ditetapkan semasa kehamilan, kerana ia boleh menyebabkan akibat yang tidak menentu bagi janin.

Tujuan semasa penyusuan

Ubat tidak ditetapkan semasa menyusui, kerana ia menembusi susu ibu.

Video: Cara membuat suntikan

Kumpulan pesakit khas

  • pada pesakit dengan penyakit hati, kerana penurunan metabolisme, pelarasan dos ubat mungkin diperlukan;
  • dalam pesakit yang mengidap penyakit ginjal, disebabkan penurunan pengurangan dadah, sering perlu mengubah rejimen atau menyesuaikan dos;
  • Orang tua, habis-habisan orang harus mengambil ubat dengan berhati-hati ekstrem kerana manifestasi kerap pening dan peningkatan rasa mengantuk dalam kategori ini.

Interaksi dengan ubat lain

  1. potentiasi kesan satu sama lain diperhatikan dengan penggunaan serentak Suprastin dan sedatif atau ubat hipnotik, derivatif asid barbituric, penenang, analog sintetik kumpulan opioid, antidepresan trisiklik, atropin;
  2. Kesan antikolinergik suprastin meningkat dengan penggunaan inhibitor monoamine oxidase;
  3. alkohol meningkatkan kesan sampingan dadah, menyebabkan tidak sesuai dengan rawatan dengan Suprastin;
  4. 3-4 hari sebelum pelantikan ujian alahan kulit, ubat harus dibatalkan.

Syarat pelepasan dari farmasi

Tablet boleh dibeli tanpa preskripsi, ampul - dengan ketat oleh preskripsi.

Syarat penyimpanan dan jangka hayat

Suhu penyimpanan ubat dari 15 hingga 25 C.

Teruskan dalam pembungkusan asal, dari jangkauan kanak-kanak.

Hidup rak - 5 tahun. Jangan gunakan selepas tarikh tamat tempoh!

Dasar harga

Suprastin tergolong dalam kategori harga purata.

Bergantung kepada rantau dan farmasi, harga tablet berbeza dari 120 rubel, untuk ampul daripada 150 rubel.

Sebagai perbandingan dengan dadah asing yang lain, Suprastin adalah salah satu yang paling berpatutan dan kos efektif.

  1. chloropyramine-ESCOM - 1 ml ampoules nombor 5, 10 atau 20 setiap pek. Pengilang OAO NPK ESKOM, Rusia;
  2. tablet chloropyramine nombor 10, 20 setiap pek; No. 10, 20, 30, 40, 50, 60 dan 100 di bank. Pengilang Atoll LLC, Rusia.

Soalan Lazim

Mengapa dadah tidak membantu dan apa yang perlu dilakukan?

  1. dos yang salah atau kekerapan mengambil ubat. Apabila dos dikurangkan di bawah ambang, kesannya mungkin tidak hadir.
  2. penyalahgunaan ubat. Untuk penyerapan lengkap Suprastin dari saluran gastrointestinal, ia harus diambil dengan makanan, kerana persekitaran asid yang diperlukan dicipta dalam perut.
  3. misdiagnosis. Jika ubat itu diambil mengikut arahan, tetapi kesannya tidak mengikuti, kemungkinan diagnosisnya tidak betul.

Penyelesaian yang paling tepat adalah mencari bantuan dari pakar.

Bagaimana untuk memilih pil yang berkesan dan murah untuk alergi? Baca artikel.

Kaedah yang boleh dipercayai untuk merawat ubat alahan rakyat, pada.

Adakah reaksi kepada ubat itu sendiri?

Intoleransi individu terhadap dadah atau komponen individunya adalah mungkin untuk mana-mana orang, tetapi alergi dadah berlaku sangat jarang, dalam kurang daripada 15% kes.

Atau mungkin Tavegil lebih baik?

Dadah adalah sama dalam tindakan dan kesan, tetapi dalam setiap kes akan menunjukkan sifat mereka dengan cara yang berbeza.

Pilihan ubat akan bergantung pada usia pesakit dan spesifik karyanya.

Keuntungan yang signifikan dari Suprastin adalah kemungkinan penggunaan pada kanak-kanak kecil.

Tavegil dilantik untuk kanak-kanak hanya dari 6 tahun. Tidak seperti Suprastin, Tavegil tidak mempunyai kesan hipnosis yang ketara, tetapi pen sedasi hadir.

Suprastin, yang merupakan ubat generasi lama, kekal menjadi ubat terlaris di Rusia selama lebih dari 3 tahun.

Kecepatan tindakannya, keterukan kesannya dan pelbagai penggunaan, baik pada orang tua maupun pada anak-anak dari usia yang sangat awal, memungkinkan untuk mentadbirnya di hampir semua kategori pesakit dengan manifestasi alergi terhadap keparahan apa pun.

Kami mempunyai alahan kali pertama muncul di hospital. Saya makan kaserol wortel dan menaburkan seluruh badan dari anaknya. Suprapin suntikan dari alahan, keesokan harinya semuanya pergi. Kerana saya menggunakannya hanya jika anak itu taburkan. Perkara utama adalah membaca arahan untuk digunakan dan tidak melebihi dos.

Suprastin telah diberikan kepada saya oleh ahli terapi apabila saya menjadi alergi terhadap bunga. Terdapat sejuk yang sangat buruk. Selepas pil pertama adalah rasa mengantuk dan lemah. Tetapi sejuk sudah pada hari berikutnya. Saya mula meminumnya pada satu tablet untuk malam sepanjang masa berbunga. Sangat cepat dan juga membantu.

Saya mempunyai saudara - ahli dermatologi. Saya memutuskan untuk bertanya mengapa doktor paling kerap memberi Suprastin. Dia menjawab bahawa mereka menetapkan dan akan menetapkan, kerana ia adalah satu-satunya ubat yang bertindak pada semua jenis alergen. Oleh itu, untuk sebab alergi yang tidak jelas, mana-mana doktor mungkin menasihatkan Suprastin.

Saya memberikan kepada Suprastin anak kerana hanya dia dan Fenistil boleh dari usia dini. Phenystyle sangat lemah. Suprastin jauh lebih baik. Kanak-kanak tidur lebih banyak, tetapi tindakan dadah.

Tablet "Suprastin": dari apa bantuan, arahan penggunaan, komposisi, dos, analog

Orang-orang yang terpaksa berhadapan dengan tindak balas alergi tahu secara langsung apa tablet Suprastin: apa yang mereka bantu, apa akibatnya dan sebagainya. Dadah ini dipasarkan sebagai berkesan dan murah. Ia seolah-olah bahawa ulasan mengenai dia hanya boleh positif. Walaupun begitu, pil alahan "Suprastin" dinilai oleh pesakit secara berbeza.

Artikel hari ini akan memberitahu anda mengenai ciri-ciri ubat ini. Anda boleh membaca maklumat dari arahan dan mengetahui apa yang analog "Suprastin." Perhatikan hakikat bahawa apa-apa rawatan diri sering berakhir dengan masalah. Jika anda benar-benar mahu menyingkirkan masalah ini, maka rujuk kepada doktor.

Dapatkan biasa dengan ubat

Seringkali, pesakit mempunyai soalan mengenai pil "Suprastin": dari apa yang membantu, bolehkah mereka diambil tanpa doktor, adakah ubat mempunyai reaksi buruk dan adakah ia dibenarkan untuk diberikan kepada kanak-kanak? Sebelum menjawabnya, anda perlu mengenali ubat tersebut. Obat Suprastin dihasilkan dalam dua bentuk: tablet dan cecair untuk pentadbiran intravena atau intramuskular. Dalam kes ini, kita tertarik dengan pil. Suntikan digunakan dalam patologi akut, terutamanya oleh pakar perubatan.

Komposisi satu pil adalah bahan aktif chloropyramine hydrochloride. Seratus miligram komponen ini terkandung dalam empat tablet. Ini bermakna bahawa satu kapsul mempunyai komposisinya 25 mg bahan dadah. Terdapat ubat yang terdapat 10 tablet dalam lepuh. Satu pek berisi 2 lepuh seperti itu. Berapa banyak "Suprastin" dalam pil? Harga dadah adalah sekitar 150 rubel. Pil adalah saiz yang kecil, di satu pihak adalah nama ubat, dan yang lain ialah risiko untuk memudahkan pemisahan dadah.

Tindakan dadah

Bagaimanakah tablet "Suprastin"? Apa yang mereka bantu? Dari arahan untuk digunakan, anda boleh mengetahui bahawa ubat anti-gergasi. Ubat ini mempunyai kesan antihistamin dan antiprurit yang jelas. Tablet mempunyai kesan anti-radang, anti-edema. Mereka mempunyai kesan antispasmodik sederhana. Selepas digunakan, ubat menghalang pengeluaran protein, yang terbentuk apabila bersentuhan dengan perengsa.

Ramai yang berminat dalam persoalan berapa banyak "Suprastin" berfungsi? Dalam tablet, ubat itu mula bekerja sedikit lewat daripada dalam bentuk cecair. Kesan maksimum dicapai dalam tempoh dua jam selepas pentadbiran. Ubat ini mempunyai kesan ketara selama 4-8 jam. Banyak bergantung kepada sebab penggunaannya. Pertimbangkan keadaan di mana penggunaan ubat-ubatan adalah dinasihatkan.

Tablet "Suprastin": apa yang membantu?

Ubat ini ada dalam senarai ubat-ubatan yang selamat dan selamat. Anda boleh membelinya tanpa preskripsi di mana-mana farmasi. Menarik dan harga ubat. Setiap orang mampu membeli ubat ini. Tetapi jangan ubat sendiri. Doktor sangat menasihatkan: jika anda mempunyai alahan atau anda ingin menghalangnya, pastikan anda berunding dengan doktor. Hanya seorang doktor yang boleh menentukan sama ada Suprastin akan berkesan dalam kes anda.

Arahan untuk tablet menggunakan mengesyorkan penggunaan petunjuk berikut:

  • konjunktivitis alahan dan rinitis;
  • demam hay dan demam hay;
  • penyakit serum dan urticaria;
  • alergi kepada makanan dan dadah;
  • penggunaan bahan kimia secara tidak sengaja atau pendedahan alergen pada kulit;
  • edema ringan;
  • tidak bertoleransi terhadap rambut haiwan domestik dan debunga tumbuhan tertentu;
  • ekzema akut dan kronik, penyakit alahan lain pada kulit;
  • gigitan serangga;
  • dalam terapi kompleks untuk otitis, jangkitan virus dan bakteria.

Ubat harus diganti dengan bentuk lain dalam alahan yang teruk: angioedema, angioedema, kejutan anaphylactic dan dalam keadaan lain apabila campur tangan kecemasan diperlukan dalam keadaan pesakit.

Penggunaan dadah dalam demam putih

Apa yang tidak memberitahu pengguna tentang arahan "Suprastin" dadah untuk digunakan? Tablet, ternyata boleh digunakan untuk menghilangkan demam. Sekiranya haba tidak dapat dikurangkan dengan apa-apa - ubat antipiretik hanya tidak berkesan - ia dibenarkan untuk mengambil campuran lytic.

Lebih sering cara sedemikian diberikan secara intramuskular. Tetapi jika anda tidak tahu bagaimana untuk meletakkan suntikan, maka pil akan menjadi keselamatan anda. Komposisi campuran lytik mesti termasuk tiga komponen: antispasmodic, ubat antipiretik dan antihistamin. Gunakan "Suprastin" dalam dos tunggal minimum. Sebagai antispasmodic, anda boleh menggunakan "Drotaverin" atau "No-Shpu", "Papaverin" atau "Papazol." Antipiretik biasanya mengandungi Metamizole natrium. Yang paling biasa digunakan ialah "Analgin". Ia perlu mengambil campuran litik pada satu-satu masa, tanpa mengganggu ubat. Pra-meneliti apa kata abstrak tentang interaksi tablet "Suprastin" dengan ubat lain.

Contraindications to use

Penerimaan tablet Suprastin adalah tidak dapat diterima untuk setiap pesakit. Sekiranya anda mempunyai kontraindikasi, adalah wajar untuk menolak rawatan. Anda boleh memilih ubat dengan kesan yang sama yang sesuai untuk anda. Tetapi untuk ini anda perlu berunding dengan doktor.

"Suprastin" dikontraindikasikan dalam tablet dengan kepekaan tinggi terhadap bahan aktifnya, jika terdapat kelewatan dalam pembuangan kencing, semasa serangan asma bronkial. Jangan menetapkan alat untuk ibu hamil dan wanita yang mematuhi penyusuan, kerana bahan aktif boleh masuk ke dalam badan bayi. Ambil perhatian bahawa senarai sekatan berkembang apabila menggunakan penyelesaian untuk suntikan.

Kaedah penggunaan

Ambil ubat sebaik-baiknya selepas makan. Oleh itu, anda mengurangkan risiko tindak balas yang merugikan, dan ubat itu diserap secepat mungkin dan betul. Minum pil dengan banyak air. Dos, rejimen dan tempoh rawatan sentiasa ditetapkan oleh doktor secara individu. Sekiranya anda masih enggan melawat doktor, ketik ikuti arahan.

Servis tunggal untuk orang dewasa dan kanak-kanak selepas 14 tahun tidak lebih daripada satu tablet. Setiap hari ia dibenarkan mengambil 75-100 mg bahan aktif. Jumlah ini dibahagikan kepada 3-4 dos untuk kemudahan anda. Berapa banyak tablet "Suprastin" yang anda boleh minum setiap hari? Tidak lebih dari empat. Pada masa penggunaan ubat dalam arahan tidak menunjukkan apa-apa. Doktor tidak mengesyorkan menggunakan ubat ini selama lebih daripada 5 hari. Sekiranya anda memerlukan pengambilan ubat lebih lanjut, maka lawatan ke doktor tidak boleh dielakkan.

"Suprastin": tablet untuk kanak-kanak

Pengilang tidak mengeluarkan ubat dalam bentuk kanak-kanak. Tetapi ini tidak bermakna bahawa dadah dilarang untuk kanak-kanak. Dalam dos tertentu, sepadan dengan berat dan umur bayi, tablet digunakan. Adalah penting untuk tidak mengubati diri apabila datang kepada kesihatan anak anda. Ubat tidak boleh digunakan hanya pada bayi baru lahir dan anak-anak pada bulan pertama kehidupan. Ubat ini ditetapkan dalam dos berikut:

  • pada tahun pertama, seperempat pil dua kali sehari;
  • dari satu hingga enam tahun, satu pertiga pil disyorkan 2-3 kali sehari atau setengah hingga dua;
  • kanak-kanak yang lebih tua di bawah 14 mengambil separuh pil tiga kali sehari.

Jika kanak-kanak tidak boleh menelan ubat tersebut, maka anda perlu mengisar dadah. Sekiranya perlu, cairkan ubat itu dalam satu sudu air tulen. Bayi boleh menambah alat dalam diet, tetapi ia tidak boleh menjadi sangat panas.

Reaksi buruk

Anda sudah tahu komposisi Suprastin. Dalam tablet, dadah (serta dalam bentuk cecair) boleh menyebabkan rasa mengantuk. Tindak balas ini merujuk kepada sampingan. Tetapi ia hampir selalu timbul. Doktor menggunakan ini dan sentiasa mengambil kira bahawa ubat ini mempunyai kesan hipnosis yang sedatif dan ringan.

Reaksi sampingan termasuk gegaran, pening, insomnia, kerengsaan saraf, pengurangan tekanan, takikardia. Jarang bermaksud memprovokasi alahan. Ia dinyatakan dengan gatal dan ruam kulit. Pesakit jarang menghadapi aduan tersebut, kerana Suprastin adalah antihistamin.

"Suprastin" dengan minuman beralkohol

Adalah penting untuk memberi perhatian kepada peraturan berikut: tidak boleh diterima untuk menggabungkan tablet "Suprastin" dengan alkohol. Dengan gabungan ini, satu tamparan serius kepada sistem saraf berlaku. Seseorang kehilangan koordinasi dan kawalan ke atas dirinya. Perubahan tidak dapat dipertahankan juga berlaku di hati, lapisan perut dimusnahkan, usus dan otak terjejas. Kesan sampingan gabungan ini dikuatkan beberapa kali. Bahkan roh ringan, seperti bir, dilarang keras untuk digunakan semasa rawatan dengan Suprastin.

Keupayaan untuk menguruskan pengangkutan dan melaksanakan kerja penting dalam rawatan

Satu lagi perkara arahan yang perlu anda perhatikan: memandu kenderaan dan kerja yang bertanggungjawab. Seperti yang sudah anda ketahui, ubat ini boleh menimbulkan rasa mengantuk, pening. Perhatian manusia semakin membosankan. Semua ini penuh dengan akibatnya. Oleh itu, pada masa rawatan adalah menolak untuk melakukan tugas-tugas penting. Jika ini tidak mungkin, maka perlu memilih analog yang selamat dari Suprastin. Tablet ini menghasilkan banyak antihistamin baru.

Penggantian generasi yang berbeza

Jika kita bercakap mengenai analog mutlak dadah, yang berdasarkan bahan aktif yang sama, ia akan menjadi suntikan "Suprastin." Anda juga boleh menggantikan ubat dengan ubat lain dengan kesan yang sama. Semua formulasi antihistamin dibahagikan kepada generasi. Pertimbangkan analog.

  • Generasi pertama. Ubat-ubatan mempunyai kesan cepat, tetapi jangka pendek. Mereka tidak sesuai untuk kegunaan lama, kerana keberkesanannya berkurangan dengan masa. Kelemahannya adalah kesan sedatif, serta banyak tindak balas yang buruk. Kumpulan ini termasuk ubat-ubatan: "Dimedrol", "Tavegil", "Diazolin" dan sebagainya.
  • Generasi ke-2. Ubat tidak mempunyai kesan sedatif, dan mereka boleh diambil hanya sekali sehari - ini adalah tambahan. Ubat tidak ketagihan, mereka boleh dimakan sepanjang tahun. Kesan dadah terus berlanjutan beberapa lama selepas pembatalan mereka. Cara tersebut termasuk: "Zodak", "Tsetrin", "Klarotadin", "Clarisens", "Lomilan", "Claritin" dan banyak lagi.
  • Generasi ke-3. Ubat-ubatan tersebut boleh dikaitkan dengan prodrugs. Secara ringkas, selepas diambil, bahan aktif berubah. Dadah jenis ini tidak menyebabkan kesan sedatif, mereka tidak mempunyai reaksi buruk. Mereka digunakan untuk merawat semua jenis alahan. Kekurangan kos ubat-ubatan ini: ia agak tinggi. Nama perdagangan dadah seperti: "Gismanal", "Treksil", "Telfast" dan sebagainya.

Gantikan ubat "Suprastin" dalam bentuk tablet disyorkan untuk orang yang mengandung kontraindikasi terhadap ubat, wanita mengandung dan menyusu. Jika semasa reaksi sampingan rawatan muncul, maka analog komposisi antihistamin juga dipilih.

Meringkaskan

Artikel itu membentangkan ubat antihistamin yang berkesan, murah, terbukti dan lama "Suprastin". Dalam tablet, agen digunakan lebih kerap daripada dalam bentuk suntikan. Tetapi dalam setiap kes, doktor mesti membuat cadangan berasingan. Pengguna perlu membaca arahan sebelum mengambil "Suprastin." Sihat dan hidup tanpa alergi!

Suprastin sebelum atau selepas makan

Suprastin sebelum atau selepas makan

Suprastin sebelum atau selepas makan

Suprastin tergolong dalam kumpulan ubat antihistamin, penyekat H1 -reseptor histamin. Menghalang perkembangan dan memudahkan perjalanan reaksi alergi. Selain anti-gergasi, ia mempunyai kesan sedatif, hipnosis dan antiprurit yang ketara. Ia mempunyai aktiviti antikolinergik periferal, sifat antispasmodik sederhana. Mekanisme tindakan ubat ini adalah untuk menyekat histamin N 1 -reseptor.

Selepas pentadbiran oral cepat diserap dalam saluran penghadaman. R-Suprastin diedarkan dengan baik di dalam badan. Kepekatan maksimum dalam darah dicapai dalam masa 1-2 jam selepas pentadbiran; Tahap kepekatan terapi berlangsung 3-6 jam. Ia secara meluas dimetabolismekan di hati. Penghapusan separuh hayat adalah kira-kira 14 jam. Ia dihapuskan melalui buah pinggang dan usus.

Penyakit alergi - urtikaria, penyakit serum, demam, angioedema, angioedema, dan sebagainya; penyakit kulit - ekzema, neurodermatitis, sentuhan dan dermatitis toksik; tindak balas alahan yang disebabkan oleh ubat-ubatan; BA (sebagai sebahagian daripada terapi kompleks).

Permohonan

Ia disyorkan untuk diterima semasa makanan. Anda harus mengelak dari mengambil pil pada waktu petang.

Dos untuk orang dewasa - 1 tablet 3-4 kali sehari. Dos untuk kanak-kanak bergantung kepada umur kanak-kanak: kanak-kanak berumur 1-12 bulan - 6.25 mg (1 /4 t alette) 2-3 kali sehari; 1-6 tahun - 8.3 mg (1 /3 t alette) 2-3 kali sehari; 7-14 tahun - 12.5 mg (1 /2 t abletki) 2-3 kali sehari.

Dos harian tidak boleh melebihi 2 mg / kg berat badan.

Penyelesaian untuk suntikan dimasukkan ke dalam / m, dalam / dalam dan hanya oleh pekerja perubatan.

Dos untuk orang dewasa -1-2 ampoules setiap hari.

Bagi kanak-kanak, dos awal mungkin 1 /4 dan mpula. Dos bergantung kepada umur kanak-kanak: kanak-kanak berumur 1-12 bulan - 1 /4 dan mpula; 1-6 tahun - 1 /2 dan mpula; 7-14 tahun - 1 /2-1 ampoule. Dos harian yang disuntik p-ra untuk kanak-kanak tidak boleh melebihi 2 mg / kg berat badan.

Sekiranya perlu, rawatan bermula dengan pentadbiran intravena penyelesaian Suprastin, kemudian dipindahkan ke suntikan intramuskular, dan kemudian terus mengambil ubat dalam bentuk tablet.

Contraindications

Alergi kepada bahan-bahan yang termasuk dalam penyediaan; tempoh kehamilan dan laktasi; tempoh serangan akut asma; di hadapan glaukoma; dengan adenoma prostat.

Di samping itu, pp Suprastin tidak disyorkan:

• dalam tempoh akut miokardium;

• dalam hal pentadbiran perencat MAO secara serentak;

• kanak-kanak di bawah umur 1 tahun.

Kesan sampingan

Mengantuk, kelemahan, kegelisahan, gegaran, sawan, sakit kepala, penglihatan kabur, koordinasi motor terjejas akibat ketidakseimbangan aktiviti otot, gangguan berjalan mungkin berlaku. Kadangkala terdapat gejala seperti senak, mulut kering, ketidakselesaan atau rasa sakit di rantau epigastrik, muntah, cirit-birit atau sembelit. Mungkin ada kencing yang kencing, pengekalan kencing, kelemahan otot, tekanan darah rendah, takikardia, arrhythmia, reaksi alergi.

Arahan khas

Dalam penyakit hati atau jantung, kelenjar prostat yang diperbesar, glaukoma sudut terbuka, kesukaran membuang air kecil, persoalan mengenai penggunaan ubat Suprastin diselesaikan secara individu, dengan mengambil kira nisbah manfaat / risiko untuk setiap pesakit.

Alkohol dilarang semasa rawatan.

Sepanjang tempoh rawatan, elakkan pendedahan kepada matahari.

Selepas mengambil Suprastin, rasa mengantuk mungkin berlaku, jadi tidak digalakkan untuk memandu kenderaan semasa rawatan.

Penjagaan khas diperlukan apabila mentadbirkan Suprastin kepada pesakit tua.

Interaksi

Suprastin memotivasi kesan narkotik, ubat hipnotik, serta analgesik narkotik dan anestetik tempatan.

Dengan penggunaan Suprastin secara serentak, kafein atau phenamine, penurunan atau penghapusan kesan supresi Suprastin pada sistem saraf pusat diperhatikan. Untuk menghapuskan kesan ini, pengambilan Suprastin boleh digabungkan dengan persediaan kafein atau phenamine.

Dengan penggunaan secara serentak dengan antidepresan trisiklik dapat meningkatkan kesan M-anticholinergic, serta kesan penghambatan pada sistem saraf pusat.

Berlebihan

Pada kanak-kanak, keseronokan, kebimbangan, halusinasi, ataxia, athetosis, sawan, mydriasis dan imobilitas murid-murid, mengalir kulit wajah, hyperthermia; maka - keruntuhan vaskular, koma. Pada orang dewasa, kelesuan, kemurungan, koma; kemudian - pergolakan psikomotor, sawan; jarang - hyperthermia dan hyperemia pada kulit.

Hidangan lambung, penggunaan karbon aktif (ketika melakukan detoksifikasi pada tahap awal overdosis akibat dari pemberian obat oral); mengikut petunjuk - anticonvulsants, pengudaraan mekanikal dan langkah-langkah resusitasi lain.

Suprastin sebelum atau selepas makan

Apa itu suprastin

Suprastin adalah antihistamin yang popular, yang mempunyai kesan anti-alergi, anti-edematous dan antiprurit. Ia digunakan secara meluas untuk rawatan keadaan alergi dan rawatan penyakit keradangan saluran pernafasan pada orang dewasa dan kanak-kanak. Ubat ini termasuk dalam senarai ubat-ubatan penting.

Suprastin adalah wakil terkemuka dari antihistamin generasi pertama, mekanisme yang bertujuan menghalang reseptor histamin dan memberikan kesan antispasmodik. Banyak kajian yang telah dijalankan ke atas kloropyramine telah menunjukkan bahawa Suprastin sangat berkesan dalam merawat demam hay dan patologi alahan lain.

Walaupun terdapat ubat-ubatan generasi terkini dengan senarai kesan sampingan terhad, Suprastin masih digunakan apabila kesan segera diperlukan. 15 minit berlalu dan tanda-tanda pertama tindakan agen antiallergik sudah dapat dilihat. Walau bagaimanapun, kita tidak boleh lupa bahawa rawatan diri boleh membawa kepada keputusan yang tidak diingini. Pelantikan bebas Suprastin boleh menjadi satu kali sebelum ketibaan doktor, hanya dalam keadaan kecemasan. Atau jika ada keyakinan bahawa anak itu benar-benar mempunyai serangan alergi dan sebelum tanda-tanda tersebut sudah ada dan ubat telah ditetapkan.

Bagaimana suprastin

Dalam rawatan reaksi alahan digunakan ubat-ubatan yang mempengaruhi pertukaran histamine (antihistamin). Tindakan suprastin dalam alahan terutamanya bertujuan untuk menekan aktiviti histamin. Blok suprastin menghalang reseptor histamin (H1), oleh itu, menghalang penampilan tanda-tanda dan gejala alahan. Selain itu, suprastin mempunyai kesan antiprurit yang jelas.

Setelah mengambil suprastin di dalam dadah itu cepat dan sepenuhnya diserap ke dalam darah dari usus. Kepekatan ubat maksimum dicapai 2 jam selepas permohonan. Sebagai peraturan, suprastin menyebar dengan baik di dalam tubuh manusia (menembusi otak). Pembuangan dadah dilakukan melalui buah pinggang (dalam kes kekurangan buah pinggang, dos ubat perlu dikurangkan).

Suprastin farmacodynamics

Chloropyramine adalah analog chlorinated tripelenamine (pyribenzamine), antihistamin klasik yang tergolong dalam kumpulan antihistamin etilenediamine. Penyekat reseptor H1-histamine, mempunyai tindakan antihistamin dan m-anticholinergik, mempunyai kesan anti-emetik, aktiviti anti antikasmosis dan antikolinergik periferi.

Farmaseutikal Suprastin

Apabila diambil secara lisan, ia hampir sepenuhnya diserap dari saluran gastrointestinal (GIT). Kesan terapeutik chloropyramine berkembang dalam masa 15-30 minit selepas pengambilan, mencapai maksimum pada jam pertama selepas pengingesan, dan berlangsung sekurang-kurangnya 3-6 jam. Diagihkan di dalam badan, termasuk sistem saraf pusat (CNS). Intensif dimetabolismekan dalam hati. Dieksperimenkan terutamanya oleh buah pinggang. Pada kanak-kanak, perkumuhan dadah lebih cepat daripada pesakit dewasa.

Tanda-tanda Suprastin

  • urtikaria;
  • angioedema (angioedema);
  • penyakit serum;
  • rinitis alergi dan sepanjang tahun;
  • konjungtivitis;
  • hubungi dermatitis;
  • pruritus;
  • ekzema akut dan kronik;
  • dermatitis atopik;
  • alahan makanan dan ubat;
  • tindak balas alahan terhadap gigitan serangga.

Kontrasepsi Suprastin

  • hipersensitiviti kepada dadah;
  • serangan akut bronkial asma;
  • bayi yang baru dilahirkan (terma dan pramatang);
  • kehamilan;
  • tempoh laktasi.
  • glaukoma penutupan sudut;
  • pengekalan kencing;
  • hiperplasia prostat;
  • fungsi hati dan / atau buah pinggang yang tidak normal;
  • penyakit kardiovaskular;
  • pesakit tua.

Cara pentadbiran dan suprastin dos

Tablet diambil secara lisan semasa makan, tanpa mengunyah dan minum banyak air.

Berikan 1 tablet 3-4 kali sehari (75-100 mg sehari).

  • pada usia 1 hingga 12 bulan - 1/4 tablet (6.5 mg) 2-3 kali sehari (dalam bentuk ditumbuk menjadi serbuk, bersama dengan makanan bayi);
  • Pada usia 1 hingga 6 tahun - 1/4 pil 3 kali sehari atau 1/2 pil 2 kali sehari;
  • Pada usia 6 hingga 14 tahun - 1/2 tablet (12.5 mg) 2-3 kali sehari.

Dos itu boleh secara beransur-ansur meningkat jika tiada kesan sampingan pada pesakit, tetapi dos maksimum tidak boleh melebihi 2 mg / kg berat badan.

Kumpulan pesakit khas

Lansia, pesakit yang habis: penggunaan ubat Suprastin memerlukan penjagaan khas, kerana Dalam pesakit ini, antihistamin lebih cenderung menyebabkan kesan sampingan (pening, mengantuk).

Pesakit dengan fungsi hati terjejas: pengurangan dos mungkin diperlukan kerana penurunan metabolisme bahan aktif ubat untuk penyakit hati.

Pesakit dengan fungsi buah pinggang yang merosakkan: anda mungkin perlu mengubah cara pentadbiran ubat itu dan mengurangkan dos disebabkan oleh fakta bahawa bahan aktif terutamanya diekskresikan melalui buah pinggang.

Berapa lama anda boleh mengambil suprastin

Kursus rawatan dengan Suprastin ubat yang ditetapkan oleh doktor dan untuk setiap pesakit dipilih secara individu bergantung pada perjalanan penyakit dan kerumitannya.

Penggunaan suprastin pada kehamilan

Tidak ada kajian yang memadai dan terkawal tentang penggunaan antihistamin semasa kehamilan Oleh itu, penggunaan ubat-ubatan pada wanita hamil (terutamanya pada trimester pertama dan pada bulan kehamilan yang lalu) adalah mungkin hanya jika manfaat yang berpotensi kepada ibu melebihi risiko yang mungkin berlaku kepada janin.

Sekiranya perlu, penggunaan ubat semasa menyusu harus berhenti menyusu.

Penggunaan suprastin pada zaman kanak-kanak

Boleh digunakan mengikut tanda-tanda dan dalam dos yang mengambil kira usia pesakit. Ubat tidak ditetapkan kepada bayi baru lahir (termasuk pramatang). Ubat ini disyorkan untuk kanak-kanak dari 1 bulan. Kursus dan kekerapan penggunaan secara langsung bergantung kepada proses patologi. Dengan manifestasi yang lemah terhadap tindak balas alahan, ubat dapat diberikan kepada anak tidak lebih dari 1 kali sehari. Sekiranya alergi berlaku dalam bentuk yang kompleks, maka ubat itu boleh diambil 3 kali sehari.

Ibu bapa perlu ingat bahawa kanak-kanak mungkin mempunyai tindak balas yang tidak sekata terhadap ubat Suprastin dalam bentuk hiper-kecewa, kebimbangan dan insomnia. Kursus rawatan kanak-kanak dengan Suprastin tidak boleh melebihi 7 hari, jika dalam tempoh ini tanda-tanda alahan tidak hilang, maka anda perlu mendapatkan bantuan perubatan.

Kesan sampingan suprastin

Kesan sampingan biasanya berlaku sangat jarang, bersifat sementara, hilang selepas pengeluaran dadah.

  • Dari sisi sistem saraf pusat: mengantuk, keletihan, pening, rasa gelisah, gegaran, sakit kepala, euforia.
  • Di bahagian saluran gastrointestinal: ketidakselesaan perut, mulut kering, loya, muntah, cirit-birit, sembelit, kekurangan atau peningkatan selera makan, sakit di perut bahagian atas.
  • Sejak sistem kardiovaskular: tekanan darah rendah, takikardia, arrhythmia. Sambungan langsung kesan-kesan sampingan dengan pengambilan ubat tidak selalu ditubuhkan.
  • Dari sistem hematopoietik: sangat jarang: leukopenia, agranulositosis.

Lain-lain: kesukaran membuang air kecil, kelemahan otot, peningkatan tekanan intraokular, photosensitization.

Overdosis Suprastin

  • halusinasi;
  • kecemasan;
  • ataxia;
  • kekurangan koordinasi pergerakan;
  • athetosis;
  • sawan.

Pada kanak-kanak kecil, pergolakan, kebimbangan, mulut kering, murid dilatasi tetap, pembilasan muka, takikardia sinus, pengekalan kencing, demam, koma.

Pada orang dewasa, demam dan kemerahan muka tidak konsisten, selepas tempoh rangsangan diikuti oleh sawan dan kemurungan post-convulsive, koma.

Dalam tempoh sehingga 12 jam selepas pengingesan, lavase gastrik adalah perlu (harus diperhatikan bahawa kesan antikolinergik ubat mencegah pengosongan gastrik). Penggunaan karbon diaktifkan juga ditunjukkan. Pemantauan tekanan darah dan pernafasan diperlukan. Terapi gejala. Resusitasi. Penawar spesifik tidak diketahui.

Interaksi suprastin dengan ubat lain

Ubat harus digunakan dengan berhati-hati dengan sedatif, penenang, analgesik, perencat MAO, antidepresan tricyclic, atropin dan / atau sympatolytics, seperti penggunaan secara serentak kesan dana ini dapat meningkat.

Interaksi suprastin dengan alkohol

Suprastin cenderung untuk meningkatkan kesan etil alkohol pada sistem saraf pusat. Untuk tempoh terapi dari mana-mana alkohol (termasuk ubat ubatan), perlu menahan diri.

Arahan khas untuk menggunakan suprastin

Setiap tablet mengandungi 116 mg lactose monohydrate. Jumlah ini boleh menyebabkan reaksi negatif pada pesakit dengan kekurangan laktosa atau gangguan metabolik yang jarang berlaku - galactosemia atau sindrom gangguan penyerapan glukosa / galaktosa.

Apabila digabungkan dengan ubat-ubatan ototoksik, Suprastin boleh menutup tanda awal ototoksisiti.

Penyakit hati dan ginjal mungkin memerlukan perubahan (pengurangan) dalam dos ubat, dan oleh itu pesakit mesti memaklumkan kepada doktor kehadirannya.

Pengurusan pengangkutan dan jentera

Dadah, terutamanya dalam tempoh rawatan awal, boleh menyebabkan rasa mengantuk, keletihan dan pening. Oleh itu, dalam tempoh awal, tempoh yang ditentukan secara individu, adalah dilarang memandu kenderaan atau melakukan kerja yang berkaitan dengan peningkatan risiko kemalangan. Selepas itu, tahap sekatan ke atas kenderaan memandu dan bekerja dengan mekanisme doktor mesti menentukan bagi setiap pesakit secara individu.

Borang pelepasan Suprastin

Tablet 25 mg. Pada 20 tablet dalam botol dari kaca coklat dengan penutup PE. Botol dibungkus dalam kotak kadbod bersama dengan arahan untuk kegunaan perubatan. Atau 10 tablet setiap lepuh. Pada 2 lepuh pak ke dalam pek kadbod bersama dengan arahan untuk kegunaan perubatan.

Sebagai tambahan kepada pek standard di farmasi, terdapat pelbagai dalam bentuk ampul yang mengandungi 20 mg chloropyramine hydrochloride. Ia dijual dalam pek 5 ampul dan mengandungi, sebagai tambahan kepada bahan aktif, air untuk suntikan.

Penyelesaian untuk pentadbiran intravena dan intramuskular digunakan apabila anda perlu segera mengeluarkan tanda-tanda alahan - angioedema, asphyxiation atau sawan. Dalam kes sedemikian, penyelesaian disuntik secara intravena untuk tindakan segera. Untuk digunakan di rumah, anda mesti mempunyai kemahiran suntikan intravena kepada anak-anak.

Syarat penyimpanan suprastin

Pada suhu 15-25 ° C, dari jangkauan kanak-kanak.

Rak kehidupan suprastin

5 tahun. Jangan gunakan selepas tarikh yang dinyatakan pada pakej.

Terma Suprastin dari farmasi

Harga suprastin

  • tablet 20 pcs. dalam pakej - dari 110 rubel;
  • penyelesaian 10 ampul per pek - dari 150 rubel.

Suprastin Analogs

Sehingga kini, terdapat sejumlah besar antihistamin yang membantu menangani secara berkesan reaksi alahan badan kepada mana-mana alergen yang sedia ada, yang paling biasa:

Suprastin atau tavegil

Apa yang lebih baik untuk mengambil dalam tempoh alergi - Suprastin atau Tavegil? Ubat-ubat ini tergolong dalam satu kumpulan ubat - antihistamin. Petunjuk utama untuk Suprastin dan Tavegil adalah penyakit alergen pelbagai sifat.

Tetapi apa yang lebih baik - Tavegil atau Suprastin? Perbezaan utama ubat-ubatan ini adalah pengilang: Suprastin - ubat domestik, Tavegil - asing. Tidak seperti Suprastin, Tavegil ditetapkan kepada kanak-kanak berumur enam tahun ke atas.

Keberkesanan kedua-dua ubat ini agak tinggi. Kedua-duanya adalah ubat-ubatan anti-deria pertama. Asas Tavegil adalah clematin, dan Suprastin adalah kloropyramine.

Di Suprastin, kesan sampingan yang jelas adalah mengantuk. Tavegil kesan sampingan ini dilucutkan, yang membezakannya dari Suprastin. Bagaimanapun, Tavegil mempunyai pelbagai kontra dan kesan sampingan yang lebih luas.

Suprastin atau tsetrin

Cetrin (cetirizine hydrochloride) adalah agen generasi ke-2 yang merupakan antagonis yang sangat selektif bagi resipi histamin H1-jenis. Ubat ini mempunyai 2 bentuk pelepasan - tablet, yang digunakan pada pesakit yang berumur lebih dari 6 tahun, dan sirap, yang ditetapkan dari 2 tahun.

Cetirizine hydrochloride secara amnya tidak biotransformed dalam badan, kadar perkumuhan dikaitkan dengan keadaan fungsi buah pinggang. Ciri ubat ini adalah keupayaan untuk menembusi kulit dengan baik, yang menjadikan Tsetrin sangat berkesan dalam manifestasi kulit alergi.

Ubat ini tidak mempunyai kesan pro-arrhythmic, yang terbukti dalam kajian pra-klinikal dan klinikal. Ini bermakna bahawa penggunaan Tsetrin adalah kurang berkemungkinan akan disertai dengan perkembangan tindak balas yang buruk daripada penggunaan produk generasi ke-1. Dalam kes ini, keterukan yang kedua juga kurang daripada Suprastin.

Sekiranya kita bercakap mengenai aktiviti anti-reergik, maka Suprastin dianggap sebagai alat yang lebih berkuasa.

Soalan dan jawapan mengenai "Suprastin"

Soalan: Hello. Hari ini kita menerima vaksin (hepatitis B, poliomyelitis, difteria, batuk kokol dan tetanus), memberitahu rumah untuk minum suprastin 1/4 sebelum makan, dan mereka tidak mengatakan berapa kali sehari mereka diberikan dan berapa banyak masa yang mereka tidak ambil. Anak 4 bulan. Sekiranya saya memberi suprastin dan berapa kali?

Suprastin sebelum atau selepas makan

Kanak-kanak perempuan, suprastin memberi makanan, atau selepasnya? arahan saya tidak dipelihara, tetapi saya mesti memberikannya sekarang. bagaimana untuk memberi? air untuk dibubarkan?

Aplikasi mudah alih "Happy Mama" 4.7 Berkomunikasi dalam aplikasi adalah lebih mudah!

Saya selalu memberi

hampir semua pil diberikan selepas makan Suprastin sangat pahit dan anak-anak tidak boleh meminumnya Saya membuat serbuk dan bercampur dengan sesuatu yang manis seperti madu Tetapi kita lebih tua daripada kamu... anda mungkin mempunyai alahan tentang madu

Saya memberikan susu saya sebelum makan, kerana dia tidak mengambil sebotol dari saya, dan pada perut kosong saya menyedut sedikit dari itu.

uh... kita ada sodak atau fenistil... suprastin atas sebab tertentu kita dilarang minum = (((

Baiklah, kami, untuk ini, nampaknya diharamkan

Saya tahu, dia tidak tinggalkan. tetapi ayah kita akan datang dari farmasi pada waktu petang, saya tidak boleh kehabisan diri. dan ia perlu memberi sesuatu sekarang.

Adalah lebih baik menunggu sehingga petang, jika, sudah tentu, keadaan tidak akut!

Suprastin adalah ubat yang sangat kuat, oooooooochen mempunyai kesan sedatif yang kuat ((((

Saya memberikan suprastin selepas makan dan mencairkan serbuk dengan susu saya.

Selepas makan 1/4 pil dalam serbuk dan dengan sedikit air

Kami tidak memberi... Saya tidak tahu..

Saya memberi semua ubat-ubatan selepas makan, atau sekurang-kurangnya selepas beberapa air.

Saya berikan secara bebas, ya lebih baik untuk membubarkannya dengan sesuatu, sangat pahit.

Adakah anda memberi ketinggian suara? Lebih baik selepas) Saya menolak dalam sudu dan dicairkan dengan sedikit air. Saya berikan dari jarum suntikan, kerana ia adalah pahit

Ibu tidak akan terlepas

wanita pada baby.ru

Kalender kehamilan kami mendedahkan kepada anda ciri semua peringkat kehamilan - tempoh masa yang luar biasa, menarik dan baru dalam hidup anda.

Kami akan memberitahu anda apa yang akan berlaku kepada bayi masa depan anda dan anda dalam setiap empat puluh minggu.